2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis

Pačiupinėkite garsą...

Pradžioje buvo žodis.
Labai girdėta frazė. Iš tikro, dauguma dalykų prasideda nuo žodžio. Kai kurie žodžiai mums labai brangūs, labai prasmingi ar labai mieli. Dainiai juos sudeda į eiles ir dainas, o kitaip apdovanoti - į kitokius kūrinius. Mintis, kaip galima būtų pavaizduoti garsą taip, kad jį galėtum ne tik matyti (tam turime daug prietaisų ir programinės įrangos), bet ir pačiupinėti, gimė ne man. Visažinis Googlas pateikia keliolika pavardžių ir datų. Nesu tikras, bet dar 2008 m. buvo pagaminti pirmieji papuošalai su koduotais garsais. Gavau panašų užsakymą ir aš, tai publikuoju savo bandymą.


Pabandžiau materializuoti svarbų žodį. Specialių programų neradau, gal tokių ir neegzistuoja. Padariau įrašą, paverčiau į kreives (waveform) nemokama programėle wavezaur (tiesiog pirma pasitaikiusi). Kreives į paveiksliuką, paveiksliuką į vektorius, o su vektoriais jau galima lazeriuoti... Šis paprastas procesas užtruko keletą dienų, nes kiekvienas procesas turi būti atrastas ar sukurtas.
Paskui ilgos tinkamos medžiagos paieškos ir praktiniai pasvarstymai apie garso diskretizacijos procesus. Realiai, tai analoginio garso "skaitmenizavimas" panaudojant medį. Garso kreivė "supjaustoma" mediniais skrituliukais. Teorijos daug, bet jums įdomiausia - rezultatas.


Valandėlė prie staklių: turiu rėškutes įvairių skrituliukų.

Dar valanda: ir suvertas žodis ant virvelės. Yra dar daug ką tobulinti, ieškoti naujų medžiagų ir sprendimų, bet šiai dienai, man buvo svarbi pati idėja. 
Jei kas nors domėsis šia tema ir turėsiu užsakymų, tikriausiai nesustosiu ties pasiektu rezultatu. Pati mintis, kad gali kažkam padovanoti savo ištartą "Myliu Tave", kurį kažkas nešiosis prie širdies - labai žavi ir gundo. Norėkite, o aš jums padėsiu :).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą