2016 m. sausio 16 d., šeštadienis

Saulė šviečia visiems

   Šiandien puiki, rami ir saulėta diena. Po kojomis gurgždantis sniegas ir iš kaminų stulpu kylantys dūmai... Termometras informuoja, kad lauke šaltoka (-10С). Nusprendžiau patikrinti kaip gyvuoja saulės kolektorius. Kaip matote, jis storai užklotas sniegu...


Truputį padidinsiu, idant geriau matytusi ta saulės gaudyklė.


Viduje sistemos valdiklis rodo, kad ant stogo esančiame kolektoriuje skystis -1С laipsnio temperatūros. Tai automatika atjungusi cirkuliacinį siurblį. Nieko ir nederėtų tikėtis, kai kolektorius skendi pusnyje...Čia vaizdelis iš naminio termometro: vidurinis rodmuo - tai lauko temperatūra.
Ruošiuosi žygiui ant stogo. Reikia rimtai apsirengti, nes teks ilgokai pasėdėti pusnyje. Ne vasara, nepavaiščiosi - teks repečkoti ir sėdėti apsižergus kraigą. Atsargai prisirišu virvę ir su šepečiu rankoje pradedu slinkti link kolektoriaus. Gal kokie penkeri metrai, bet labai slidu. Sėkmingai pasiekiu tikslą ir kiek galiu - nušluoju kolektorių stiklus. Po sniegu ant jų užsidėjęs ledo sluoksnis. Čia jau nebuvo galimybės paveiksluotis, tai patikėkite žodžiu :).
Kai parrepečkojau ir persirengiau, saulės kolektoriaus automatika rodė ženklius pokyčius.


O atkastas kolektorius dar nepilnai atitirpęs...


Taip pat padidinu vaizdelį.


Ir po kurio laiko fiksuoju šios dienos piką:


Kai lauke minus dešimt, o kolektorius tiekia plius dvidešimt šešis - tai visai juntama pagalba kieto kuro pečiui. Kai kolektorius neužpustytas, tai saulėtą dieną prišyla virš trisdešimties laipsnių ir nelabai įtakoja lauko temperatūra (pasiekia net prie -25С).
Tai toks trumpas saulėtas reportažas apie šilumą ir visiems šviečiančią saulę.

1 komentaras:

  1. Super, ačiū labai, puiki saulės kolektorių efektyvumo (ir neefektyvumo) iliustracija.

    AtsakytiPanaikinti