2016 m. sausio 11 d., pirmadienis

Naujas įrankis - fiber lazeris

   Paskutinę 2015-ųjų metų dieną, oranžinis TNT autobusiukas pristatė didoką dėžę iš tolimo krašto, kurioje saugiai tūnojo mano naujausias lazerinių šeimos žvėriukas... Fiber lazeris.


Čia jo "pasinė" foto :).
Tai apie viską iš pradžių. Poreikis graviruoti (markiruoti) metalą buvo jau seniai, tai neskubėdamas ieškojau vertų dėmesio staklių. Daug investuoti nenorėjau, bet imti pačias pigiausias taip pat nebuvau nusiteikęs. Taip po ilgų ieškojimų, drakonų ir fejerverkų krašte radau šveicarų dizainerių kurtas ir iš vokiečių bei japonų gamintų dalių surinktas stakles. Net ir staklėmis sunku jas pavadinti. Vietoje įprastų CNC su X ir Y ašių varikliais, čia naudojamas galvanometras, kuris spindulį valdo veidrodėliais (labai panašiai kaip prekybcentrių kasose kainų skeneriai). Jokių stambių judančių dalių, beveik be garso ir įspūdingu greičiu dirbantis prietaisas. Aušinamas oru.


Štai tokioje dėžutėje atkeliavo - svoris tik 50 kg. Dešimt kartų lengvesnės už prieš tai pirktas "staklytes"...


Užkalta labai rimtai :)


Ir supakuota "nuo dūšios"...


Be dviejų didelių dėžių, dėmesį patraukė maža aksominė dėžutė.O joje, kaip ir dera kinams, naujametinė dovanėlė :) Tokia maloni smulkmena.Išpakuoju stovą. Padarytas kokybiškai, yra visi varžteliai ir surinkimui reikalingi įrankiai. 


Toliau eilė "išmaniajai" dėžei. Joje yra fokusuojanti linzė (beveik visas objektyvas), maitinimo šaltinis, procesorius ir fiber blokas su galvanometru. Pagal seną inžinierių tradiciją, pirma surenku, sumontuoju ir pajungiu, o tada jau ramiai pavartau instrukciją, kaip tą reikėjo daryti...
Suinstaliuoju softą ir prasideda bandymai...


Panašiai taip ir atrodo, tik procesorių ir maitinblokį laikau po stalu. 


Pirmieji bandymai ant varinės šinos. Variui reikia maksimalios galios.


Nerūdyjantis plienas markiruojasi labai gražiai.


Tai padariau greičio/galios santykio lentelę. Manipuliuojant šiais parametrais, galima išgauti pustonius ir atspalvius. Sakyčiau, verta dėmesio detalė.


Foto ant "neržaveikės". Be jokių papildomų apdorojimų - importuoji ir darai. Kontrasto mažoka, bet tai tik pirmas bandymas...


Čia galimi panaudojimo pavyzdžiai.


O čia jau praktinis pritaikymas.
Jaukinuosi šią naują įrangą, o, kaip žinia, geriausiai įsisavini žinias bandymų keliu. Tai ir bandau...
Laukite tęsinio :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą